Пт, 21.02.2020
Вітаю Вас, Гість

 Шкільний музей 

 Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №39

 

       

№ з/п

 

Назва музею

При якому закладі працює

П.І.Б. керівника

Кількість експонатів

1.

Краєзнавчий музей «Свічадо»

 

Чернівецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №39

 

Гамаль Наталія Миколаївна

442 

Коротка характеристика

Щоб донести народні перлини до юних сердець, в 1996 році в стінах школи вчителі, учні, батьки облаштували музей, вклали сюди свою працю і часточку свого серця й душі. Назвали його «Свічадо». Назва відображає, віддзеркалює його зміст та роботу.

Шкільний краєзнавчий музей «Свічадо» є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь і призначений для вивчення, збереження та використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури.

Головне завдання музею: розвивати творчий інтерес молоді до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької та художньо-естетичної роботи, формувати у підростаючого покоління розуміння нерозривного зв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.

Краєзнавча робота потребує чіткої організації, розподілення обов’язків. Тому в музеї є рада, яка складається з учнів та педагогічних працівників і яка визначає основні напрямки  діяльності музею.

  Робота ведеться в чотирьох напрямках: пошукова, фондова, освітня і науково-дослідницька.

  Пошукова робота, згідно вподобань учнів та вікових особливостей, ведеться за напрямками:

- буковинська хата та її інтерєр;

-  національний одяг;

-  промисли і ремесла;

-  боністика і нумізматика;

-  писанкарство;

-  природа краю.

Не менш цікавою є фондова робота. Щоб зібрані речі не втратили своєї пізнавальної цінності, їх описують, заносять до інвентарної книги, нумерують, згідно встановленого порядку та вводять в експозицію. До фондів музею зараховано 442 оригінальних експонати.

У процесі пошукової роботи, обробки, зберігання, створення експозиції школярі набувають певних вмінь, опановують спеціальні методики музейної діяльності, відбувається формування їх загальної музейної культури.

    Основним видом діяльності музею є проведення екскурсій, виставок для учнів школи та гостей. Для гостей ми проводим оглядові екскурсії, де знайомимо з експозиціями, найцікавішими експонатами та розповідаємо про роботу музею. Також розроблено тематичні екскурсії, які використовуються на уроках українознавства, історії, географії, економіки.

    Буковину недарма називають одним з найкращих куточків нашої України. Мальовничі пейзажі, порівняно чисте природне середовище, ряснота рідкісних та унікальних витворів природи викликають інтерес у школярів. Тому учні школи ходять у походи, на екскурсії – вивчають природу рідного краю. Результати цієї роботи оформлено в природничому відділі музею. Про незрівнянний світ буковинської природи розповідають колекція гірських порід та скам’янілих решток організмів, вітрина «Грунти», муляж «Рельєф», вітрина «Тварини краю».

   Основу експозиції музею «Свічадо» складає інтер’єр буковинської селянської хати, так як хата була у всі часи основним типом житла не тільки на Буковині, а й всюди в Україні. Вигляд української хати, з одного боку підкреслював естетичні смаки селянина, його характер, індивідуальність, з іншого – унікальність, неповторність того місця на землі, де цей будинок розташований.